مصاحبه با معمار معروف ژاپنی «کنگو کوما»!

رابطه بین هویت، سنت و تجربه همیشه مثل یک آهنربا افکار من را هنگام ایده پردازی به خودشان جذب می کنند. «کنگو کوما» یکی از برجسته ترین معماران جهان است که تئوری اش بازسازی سنت ساختمان های ژاپنی و تفسیر این سنت ها برای معماری قرن بیست و یکم می باشد.وی نیز در سال 1997، موفق به اخذ جایزه معمار برتر ژاپن شد

 

نظرات (0) کلیک ها: 209

معماران معروف و چند اثر شگفت انگیز

 

سبک معماری : ارگانیک وتوسط معمار معروف رایت احداث شده در میل ران واقع در پنسیلوانیا ساخته شده .تندیسی در دل طبیعت یا طبیعتی در دل یک تندیس.
آنچه دراین معماری جلب نظر می کند رویش عناصر معماری با عوارض و پدیده های طبیعی می باشد . رایت آبشار را از زیباترین پدیده های طبیعی و صدای آن را دل انگیزترین صداها می دانست. او دراین معماری قطعات سنگی را بر روی زمین و درکنار سطوح صاف و رنگ کرده بتنی قرار داد و در مرکز کانون اصلی خانه یک بخاری دیواری قرارداد. و هسته ی مرکزی خانه را روی یک تکه تخت سنگ بزرگ قرارداد.

 

نظرات (0) کلیک ها: 259

شغل‌های عجیب هفت معمار بزرگ

سابقه‌ی کار در معماری اهمیت زیادی دارد. علی‌رغم طعنه‌های بذله‌گویانه‌ای که گاهاً درباره‌ی [میزان] درآمد این کار زده می‌شود، با فرض داشتن چند دهه سابقه‌ی کار، این شغل می‌تواند درآمد نسبتاً خوبی داشته باشد. با این حساب، وقوع چنین امری ممکن است که یک معمار قبل از کسب شهرت در معماری، زندگی غنی و پیچیده‌ای را از سر گذرانده باشد، به طوری‌که بسیاری از معمارانِ موفق حرفه‌ی خود را در مسیری کاملاً متمایز از معماری آغاز کرده‌اند. اگر هنوز به رویایی خود در دنیای معماری دست نیافته‌اید، شغل اولیه‌ی معماران مشهور این لیست می‌تواند برایتان دلگرم‌کننده باشد.

نظرات (0) کلیک ها: 190

چارلـز و رِی ایمــز | طرّاح مبلمان، معمـار، عکّاس و فیلمساز

چارلز و رِی ایمز زوجِ رؤیایی طرّاحیِ ایالات متّحد بودند و، بعد از ریمِند لوؤی، احتمالاً بزرگترین نمایندگان آن به شمار می‌روند. آنها علاوه بر طرّاحی مبلمان مدرن، در عکّاسی، فیلمسازی و معماری نیز به موفّقیّت قابل توجّهی دست یافتند. این زوج خلاق و با استعداد ، در مدّت چهل سال سیستم قفسه‌های کامپکت، کاناپـه‌ی تاشو، صندلی‌های تاشو، و مبلمان چند منظوره، را ساختند که به لحاظ تنوّع و کیفیّت تکنولوژیک بسیار شایان توجّه‌اند.

 

نظرات (0) کلیک ها: 199

دینارا کاسکو | معماری کیک ها

خلاقیت، مرز و حد و حدود نمی شناسد و هیچ وقت هم تکراری نمی شود. در هر کار و هر شغلی که باشید اگر بخواهید می توانید کمی چاشنی خلاقیت به آن اضافه کنید و کارتان را از بقیه متفاوت تر کنید. خانم دینارا کاسکو یک مهندس معمار است که تصمیم گرفته وارد حیطه ی آشپزی شود. این خانم که حالا یک نانوای زبردست شده است، به پخت نان ها و شیرینی های عجیبی مشهور است که شبیه به سازه های مهندسی هستند. این خانم تصمیم گرفته است تا نام این کار خود را «معماری قابل خوردن» بگذارد.

نظرات (0) کلیک ها: 517

ریشه و تاریخ هنر آمریکای لاتین

مجموح بیست کشور مستقل واقع در آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی تحت عنوان کلی ‌(آمریکای لاتین ) شناخته می شوند. این کشورها عبارت اند از: آرژانتین، اکوادر، السالوادور، اوروگوئه، برزیل، بلیوی، پاراگوئه، پاناما، پرو، دمینیک، شیلی،کاستاریکا ، کلمبیا،کوبا، گوآتمالا، مکزیک، نیکاراگوئه، ونزوئلا، هاییتی و هندوراس . مردم برزیل پرتغالی زبان و مردم هاییتی عمدتا فرانسوی زبان هستند؟ ولی ملتهای هجده کشور دیگر به زبان اسپانیایی سخن می گویند. کشورهای آمریکای لاتین گرچه مشترکات تاریخی دارند ولی به لحاظ فرهنگی همسان و یکپارچه نیستند. 

نظرات (0) کلیک ها: 338

ریشه و تاریخ هنر آلمان| هنرمندان نقاشان ، معماران ، مجسمه سازان

اصطلاح ( هنر آلمانی ) به دلایل مختلف چندان کاربردی و دقیق نیست . سرزمین آلمان پیش از حصول وحدت شامل چندین ایالت مستقل بود و از این رو قدرت سیاسی متمرکزی در آن وجود ندشات که بتواند مثلا چون دربار فرانسه سلیقه خود را بر هنر اعمال کند . مردمانی هم که در این محدوده جغرافیایی ساکن اند ، خلق و خو و دیدگاه های متفاوتی دارند . 

نظرات (0) کلیک ها: 542

هنر آفریقایی | پیکره تراشی و مجسمه سازی

اصطلاحی است که فقط به هنر آفریقایی "سیاه"، خصوصاً آثار مجسمه سازی  و کنده کاری ساکنان حوزۀ وسیع اطراف رودهای نیجر و کنگو اطلاق می‌شود؛ و بنابراین مثلاً هنر مصری باستان، و نقاشی بوشمن را در بر نمی‌گیرد.

نظرات (4) کلیک ها: 515

زندگی نامه شاعران ایرانی - حکیم ابوالقاسم فردوسی

حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی (زادهٔ ۳۲۹ ه‍.ق، ۳۱۹ ه‍.خ - درگذشتهٔ پیش از ۴۱۱ ه‍.ق، ۳۹۷ ه‍.خ در توس خراسان)، سخن‌سرای نامی ایران و سرایندهٔ شاهنامه حماسهٔ ملی ایرانیان. او را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند. نام و آوازه فردوسی در همه جای جهان شناخته و ستوده شده است. شاهنامهٔ فردوسی به بسیاری از زبان‌های زنده جهان برگردانده شده است. در ایران روز ۲۵ اردیبهشت به نام روز بزرگداشت فردوسی نامگذاری شده است.

نظرات (0) کلیک ها: 50