پل اندرو

 پل اندرو در10 جولاي سال 1938 در کائودرن در منطقه جيروند فرانسه به دنيا آمد او ديپلم خويش را از مدرسه پلي تکنيک (1961) دريافت نمود و به عنوان مهندس از مدرسه ملي پل ها و جاده ها (1963) و به عنوان معمار از مدرسه هنرهاي زيباي پاريس (1968) فارغ التحصيل شد.
به عنوان معمار ارشد فرودگاه هاي پاريس نه تنها مسئول توسعه فرودگاه شارل دوگل (رواسي) بوده است بلکه همچنين به عنوان مسئول ساخت بيش از پنجاه فرودگاه در سرتاسر جهان همچون فرودگاه جاکارتا (1986) ،تهران (1996) ،حراره ، زيمباوه (1996) و اخيرا فرودگاه شانگهاي-پودانگ به فعاليت پرداخته است. همچنين آندرو بر روي پروژه هاي عظيمي همچون پروژه ترمينال اروپا در فرانسه (1987) و اخيرا، تالار اپراي پکن کار کرده است. ديگر پروژه فعلي او ،موزه تاريخ دريايي اوزاکا در ژاپن مي باشد. 

 

پل اندرو

 

و در دوران فعالیت خود جوایز بسیاری را کسب کرده است، از جمله آنها می­توان به اخذ جایزه بزرگ معماری فرانسه به سال 1977، مرد سال آمریکا در زمینه ساخت و ساز به سال 1981، جایزه طراحی فرودگاه بین­المللی کانسای ژاپن و تقدیر از طرف جامعه معماری ژاپن برای همان کار و جایزه آقاخان برای فرودگاه جاکارتا به سال 1955 اشاره نمود.

 

بعضی از اثر های برتر این معمار در قاب تصویر 

 

فرودگاه جاکارتا  اندونزی

 

پل اندرو

 

فرودگاه شارل دوگل پاریس

پل اندرو

 

مرکز فرهنگی جینان 2013

پل اندرو

 

مرکز ملی هنر های نمایشی پکن

پل اندرو

 

مرکز هنر شرقی در شانگهای، چین

پل اندرو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام ناشر : یک هزار
یک هزار
این مقاله توسط : در تاریخ : در وب سایت ثبت و در تاریخ : جولای , 2020 مورد ویرایش قرار گرفت